اعلامیه و مواضع

بیانیه شورای ائتلاف خراسان رضوی


 

بسمه تعالی
يُرِيدُونَ لِيُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ (صف۸)
سرعت گرفتن رشد اسلامگرایی در غرب و اروپا بویژه در بین جوانان ،سردمداران کفر و استکبار و صهیونیسم را بوحشت انداخته و تمام توطئه های سخت و نرم خود علیه انقلاب اسلامی و اسلام سیاسی با قرائت امامین انقلاب را نقش بر آب و شکست خورده می بینند .
بن بست لیبرال دموکراسی در حل مشکلات و تامین نیازهای روحی و جسمی ملتها ،چالش غیر قابل اجتنابی است که دولتهای غربی با آن روبرو وافول خود را احساس میکنند.
اینک غرب دریافته که منشآء رشد اسلامگرایی در جهان ،قرآن و عترت پیامبر اسلام اند که وقتی این دوثقل باهم در نظامی سیاسی جمع شوند به قدرت لایزال الهی متصل گردیده و ابر قدرتی خواهند شد که برقلوب بشر حکومت خواهند کرد .
اهانت به پیامبر اسلام ص و قرآن کریم و تقابل با دوستی امت اسلامی با اهل بیت پیامبر بویژه امیرمومنان ع و حسین بن علی ع و ..مهدی موعود عج که مدتی است در غرب و به بهانه واهی آزادی بیان توسط مزدوران استکبارو صهیونیسم صورت میگیرد ،عمق وحشت کفار،را از گسترش اسلام و جهانی شدن آن و نابودی ،لشگر شیطان در عالم ،نشان میدهد .
شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خراسان رضوی ضمن محکوم کردن این نوع اقدامات شنیع و مذبوحانه،و تشکر از ملتهای اسلامی بخاطر واکنش به موقع نسبت به آن ،و حمایت از حکم ولی امر مسلمین جهان حضرت آیه الله العظمی امام خامنه ای مدظله العالی ،مبنی بر تحویل عامل این جسارت به کشورهای اسلامی و اشد مجازات وی و اخراج سفرای کشور سوئد و دانمارک ،از ایران همچون ملت و دولت عراق ،از سازمان ملل و مجامع جهانی میخواهیم ،مانع این نوع اقدامات خطر ناک در جهان که صلح و امنیت را بخطر می اندازد شوند.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خراسان رضوی

 

 

بیانیه انتخاباتی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان خراسان رضوی


 

بسمه تعالی
برادران و خواهران خراسانی
شانزدهم مرداد ماه آغاز پیش ثبت نام نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است
یکی از عواملی که می‌تواند در افزایش مشارکت و رقابت انتخاباتی مؤثر واقع شود ورود افراد شایسته به میدان انتخابات و داوطلبی آنان برای حضور در رقابت انتخاباتی است. مردم با مشاهده افراد لایق که، داوطلب نمایندگی مجلس شده باشند امید و انگیزۀ بیشتری برای رأی دادن پیدا می‌کنند و این امر نه تنها مشارکت را افزایش خواهد داد و رقابت را جدی‌تر خواهد کرد که در نهایت منجر به تشکیل مجلسی توانمندتر و کارآمدتر خواهد شد.

نقش مجلس شورای اسلامی در قانونگذاری و به تعبیر مقام معظم رهبری «ریل‌گذاری» برای حرکت قطار اجرایی کشور بر کسی پوشیده نیست. علاوه بر این مجلس از جهات مختلف، چه در دادن رأی اعتماد به وزیران و چه در سؤال و استیضاح و تحقیق و تفحص می‌تواند چشم بینای ملت در حفظ منافع و مصالح کشور باشد. قوت مجلس به کیفیت نمایندگان مجلس بستگی دارد و هر چه نمایندگان توانایی بیشتری در قانونگذاری و نظارت داشته باشند مجلس بهتری خواهیم داشت.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان خراسان رضوی که وظیفۀ اصلی خود را وحدت بخشیدن به نیروهای انقلابی و احزاب و تشکل‌های سیاسی می‌داند و در صدد است تا به مردم در شایسته‌گزینی برای مجلس کمک کند از همۀ کسانی که خود را شایستۀ نمایندگی مردم در مجلس می‌دانند دعوت می‌کند تا با شرکت در پیش‌ثبت‌نام شانزده مردادماه به ایجاد مجلسی نیرومند و کارساز کمک کنند.

شورای ائتلاف معتقد است بر همۀ کسانی که علاوه بر صلاحیت‌های عمومی، خود را صاحب دانش و تجربۀ لازم برای قانونگذاری در گام دوم انقلاب اسلامی می‌دانند واجب است با پیش‌ثبت‌نام در انتخابات مجلس زمینه را برای برگزاری انتخاباتی پرشور فراهم سازند.
..لذا از اقشار مختلف واجد شرایط اعم از روحانیون ،دانشگاهیان ،مدیران وصنعتگران و بازرگانان ،جوانان و زنان که :
علاوه بر التزام و تعهد به قانون اساسی و شوق خدمتگزاری جهادی، وبرخورداری از تدین ،کارآمدی،دلسوزی برای مردم و شجاعت ، از مسائل کشور و استان خراسان رضوی آگاهی داشته باشند و دارای دید وسیعی در مقیاس ملی و وقوف بر پیچیدگی‌های امر قانونگذاری و همچنین واجد آگاهی و تخصص کافی برای نمایندگی مجلس باشند.وبتوانند به کارآمدتر کردن مجلس انقلابی کمک کنند،دعوت میشود نسبت به ثبت نام برای این امر همت گماشته واین شورا را در رسیدن به شایسته گان‌نخبه وتوانا بر امر قانون گذاری و نظارت، و حل مسائل کشور و توسعه همه جانبه استان خراسان رضوی، جهت معرفی به مردم مومن و وطن دوست خراسان، یاری نمایند .
شورای ائتلاف پس از انجام پیش ثبت نام واظهار نظرمراجع نظارتی، ضمن فراخوان داوطلبانی که قصد دارند از طریق فرایند این شوراوارد رقابت شوند،دعوت بعمل خواهد آورد .

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان خراسان رضوی ۱۴۰۲/۰۵/۱۰