همایش بصیرت و تبیین ریشه ها اغتشاشات مشهد

دکترحدادعادل در همایش بصیرت و تبیین ریشه ها اغتشاشات مشهد : شورای ائتلاف بدنبال جوانگرایی است

مشاور مقام معظم رهبری گفت: در موضوع اغتشاشات باید در نظر داشت که همان‌طور که شهادت نیروی انتظامی و بسیجیان به‌مثابه خسارت مستقیم و محض به نظام و کشور است، کشته‎شدن تظاهرکنندگان نوجوان و جوان به دست عناصر نفوذی دشمن هم مصداق خسارتی است که از نسل آینده‌ساز ایران قربانی می‌گیرد و در هر دو موضوع، باید حافظ جان فرزندان ملت باشیم.

غلامعلی حداد عادل مشاور مقام معظم رهبری و ریاست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در همایش بررسی علل و عوامل اغتشاشات اخیر و تبیین وظیفه نیروهای انقلاب که عصر امروز در تالار شهر مشهد برگزار شد، با اشاره به آیه 46 سوره مبارکه سبا اظهار کرد: شکر نعمت فقط این نیست که ما به زبان، شکرگذار خدا باشیم بلکه باید در عمل هم، مصداق این شکرگذاری را با عمل به «قُلْ إِنَّمَا أَعِظُكُمْ بِوَاحِدَةٍ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَىٰ وَفُرَادَىٰ» و دفاع از آرمان‌های نظام اسلامی و حاکمیت دینی در این کشور محقق کنیم.

وی افزود: در شرایط کنونی، بصیرت و همت دو شرط اساسی برای هر عنصر سیاسی است. بصیرت باعث می‌شود تا در شرایط غبارآلود فتنه‌ها، حق از ناحق قابل‌تشخیص باشد و این همان تأکید صریحی است که در آینه قرآن، روایات و زیارت‌نامه‌های ائمه اطهار نیز به آن اشاره شده است. علاوه بر بصیرت، همت، تلاش و جهاد هم در راه پاسداری از ارزش‌ها هم نیاز است تا افراد با جان و مال و آبرو در راه دین خدا مجاهدت داشته باشند.

ثبات اقتصادی، ارمغان مدیریت جهادی دولت سیزدهم

مشاور مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: در 13 ماهی که از عمر دولت سیزدهم گذشته است، حقیقت غیرقابل کتمان این است که از التهاب عرصه اقتصادی کاسته شده و درحالی‌که سه سال قبل، قیمت دلار و حتی نرخ مرغ و ارزاق مردم هم وابسته به نتیجه مذاکرات بود، امروزه ثبات نسبی در کشور حاکم است و علیرغم اینکه همچنان، گرانی، تورم و فشار اقتصادی بر شانه‌های مردم سنگینی می‌کند اما آرامش کنونی بازار به تدبیر دولت و نیروهای وابسته و دلسوز انقلاب اسلامی حاصل‌شده است.

وی ادامه داد: شخص رئیس‌جمهور برای حل مشکلات مردم صبح را به شب دوخته و مدیرانی هم که عهده‌دار مناصب عالی و وزارتخانه‌ها هستند، از جنس مسئولان جهادی و انقلابی هستند که پروژه‌های معمول را ظرف مدت زمانی بسیار کمتر به نتیجه می‌رسانند. تعاملات بین‌المللی، افزایش فروش نفت و ارتباطات اقتصادی با همسایگان هم البته در ثبات کنونی بازار بی‌تأثیر نبوده و اجرای شجاعانه و مؤثر فاز نخست جراحی اقتصادی دولت با حذف ارز ترجیحی، یکی دیگر از اقدامات مهم دولت سیزدهم بوده است زیرا تا پیش از این، گستره فساد بر گستره دلار 4200 تومانی منطبق شده بود و هر جا ردپای ارز ترجیحی مشاهده می‌شد، مفاسد هم بروز پیدا کرده بودند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تصریح کرد: در آشوب‌های اخیر، برخی نگران بودند که ناآرامی‌ها ریشه معیشتی پیدا کند اما به برکت همین ثبات بازار بود که مردم خط خود را با آشوبگرانی که به دنبال ولنگاری و دشمنی با اسلام هستند، جدا کردند زیرا حقیقت این است که مردم به انقلاب اعتماد دارند و به پشتوانه همین اعتماد ملی، خوشبختانه حدود 90 درصد نمایندگان مجلس در انتخابات سال 1398، همان افرادی بودند که شورای ائتلاف در سراسر کشور آن‌ها را معرفی کرده بود.

وی تأکید کرد: همچون چراغ نفتی که کارکرد و هدف اصلی، شعله گرمابخش و روشن‌کننده آن است، در یک نظام حاکمیتی هم مردم به‌مثابه سوخت چراغ، زیربنای همه توفیقات و موفقیت‌ها هستند تا حکومت به‌عنوان شعله بتواند در حداکثر بازدهی و کارآیی باشد اما در این میان، ائتلاف نیروهای انقلابی همچون فتیله‌ای است که سوخت را با شعله مرتب کرده و موجب انتظام و هدفمندسازی سرمایه‌های اجتماعی می‌شود.

شورای ائتلاف به دنبال وحدت و جوان‌گرایی است

حداد عادل با بیان اینکه تأکید بر وحدت، راهبرد اساسی شورای ائتلاف است، گفت: اگر در انتخابات مجلس شورای اسلامی، انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراها، شاهد توفیق چشمگیر شورای ائتلاف بودیم، به این خاطر است که هر حزب، گروه و جریانی که به ولایت‌فقیه معتقد باشد، در شورای ائتلاف جایگاه داشته و همه توجیه شدند که در اکثریت بودن و محبوبیت داشتن شرطِ لازم است اما کافی نیست و وقتی در اثر تکثر آرا، مردم گیج شوند، جریان‌های دیگر می‌توانند شرایط را به نفع خود مصادره کنند.

وی ابراز کرد: بنای ما در شورای ائتلاف این است که از روحانیت فاصله نگیریم.

جوان‌گرایی هم یکی دیگر از محورهای مبنایی شوراست؛ یعنی همان موضوعی که رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم آن را به یک گفتمان تبدیل کردند و بر همگان آشکار شد که جوان‌گرایی به معنی مقام‌طلبی و پست‎دوستی نیست بلکه این گفتمان، رویکرد تربیت نیرو دارد و در ارتباط

مستقیم و بی واسطه با حوزه و دانشگاه، می‌توان مدیرانی را به جامعه تحویل داد که حق مردم را بر خود ارجح بدانند.

مشاور مقام معظم رهبری با تأکید بر ضرورت احترام به‌حق بانوان در تصمیم‌گیری‌های سیاسی اظهار کرد: تحول تفکر دینی از فاصله زمانی سال 1342 تا 1357 باعث شد تا نیمی از تظاهرات‌ها، اجتماعات و راهپیمایی‌ها متشکل از جمعیت بانوان باشند و امام به‌صراحت بفرمایند که اگر زنان در نهضت انقلاب اسلامی فعالیت نداشتند، انقلاب به پیروزی نمی‌رسید. از آن زمان تاکنون هم هرزمان که انقلاب نیازمند حضور زنان بوده، بانوان در صحنه بوده‌اند و به همین ترتیب، باید بانوان در تصمیم‌گیری‌های سیاسی و فعالیت‌های تشکیلاتی هم مشارکت داشته باشند.

وی افزود: برپایی آشوب‌های اخیر نتیجه نادیده گرفتن همین موضوع است. شعار اصلی ما در انقلاب با واژه «استقلال» آغاز می‌شد و اکنون در ناآرامی‌های اخیر، شعار اغتشاشگران با عبارت «زن» شروع می‌شود و این امر، نشان می‌دهد که دشمن بر این حوزه سرمایه‌گذاری کرده است.

تحریم، تحریف و تحریک، سه راهبرد اساسی دشمن

رئیس شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب در تشریح رئوس برنامه‌های شورای در آینده خاطرنشان کرد: گسترش کمی در سطح کشور به معنای ارتقای شبکه‌سازی و جذب نیروهای جوانی است که بتوانند میراث بزرگ ائتلاف نیروهای انقلاب را جلو ببرند. شبکه‌سازی محور همه برنامه‌ریزی‌هاست و به نقش جوانان توجه ویژه خواهد شد.

وی ادامه داد: هرکس از ذات انقلاب اسلامی شناخت داشته باشد، از بروز ناآرامی‌های اخیر متعجب نخواهد شد زیرا این نهضت، پنجه در پنجه نظام سلطه انداخته و قیمت استقلال‌خواهی این ملت، بروز همین توطئه‌های فرهنگی است که در مورد اخیر، شاهد آشوب‌هایی هستیم که به بهانه فوت خانم امینی آغاز شد و دشمن به آشوبگران براندازی آسان را مژده داد تا نوجوانان و جوانان فریب‌خورده را از پای تلفن همراه به خیابان بفرستد اما بزرگ‌ترین حقیقت موجود این است که مردم، صف خود را از براندازان جدا کردند.

حداد عادل تصریح کرد: متوسل‎شدن جریان برانداز به دروغ‌های مختلف و استمرار کشته‎سازی‎ها به‌موازات حملات مسلحانه در کردستان و سیستان و بلوچستان، تنها راهکارهای موجود برای معاندان است تا بتوانند ناآرامی‌ها را استمرار ببخشند. تحریم، تحریف و تحریک، سه راهبرد اساسی دشمن است و رسانه‌های معاند به دنبال القای این موضوع هستند که انگار هیچ پیشرفت و توفیقی در این نظام حاصل نشده و زنان در ایران دسته‌دسته کشته می‌شوند اما باید در تعامل با این اغتشاشات در نظر داشت که همان‌طور که شهادت نیروی انتظامی و بسیجیان به‌مثابه خسارت مستقیم و محض به نظام و کشور است، کشته‎شدن تظاهرکنندگان نوجوان و جوان به دست عناصر نفوذی دشمن در آشوب ها هم مصداق خسارتی است که نسل آینده‌ساز کشور متحمل آن می‌شود و در هر دو موضوع، باید حافظ جان فرزندان ملت باشیم.

‘گزارش نایب رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب
حمیدرضا ترقی ضمن خیر مقدم به آقای دکتر حداد عادل ریاست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام وفرماندارمشهد و فرمانده نیروی انتظامی استان خراسان نمایندگان مجلس ورئیس و اعضای شورای شهرمشهد واعضای شورای ائتلاف و نیروهای انقلابی گفت :
هنوز عطر میلاد پیامبر اعظم ص و امام صادق ع و هفته وحدت وسخنان عمیق و ارزشمند رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای برفضای آغشته به اغتشاش و هرزه گوئی عده ای فریب خورد ه ؛ مستولی است لذافرصت رامغتنم شمرده ،اقدامات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب دراستان خراسان را نسبت به پیگیری مطالبات مردم عزیز گزارش میکنیم.
وی ابتدا دررابطه با شورای ائتلاف خراسان گفت :
شورای ائتلاف در استان خراسان همانطور که مطلعید با حضور شخصیتهای سیاسی و فرهنگی و اجتماعی مورد تایید مسئولان استان تشکیل و توانسته است بالغ بر 50 تشکل سیاسی و فرهنگی و مردمی نیروهای انقلاب را برای اولین بارپوشش دهد وقشر جوانان و خواهران در این مجموعه حضور برجسته و خوبی پیدا کرده اند لذا توانسته انسجام موفقی را برای تاثیر گذاری برسرنوشت استان وافزایش مشارکت مردم پدید آورد .
وی افزود هیئت موسس این شورا با جلسات مستمر خود درطی یکسال گذشته ضمن رصد عملکرد منتخبین مردم عزیز انتقال دهنده مطالبات ونقد و پیشنهادات آنها به منتخبین بوده است و بدون تعطیلی رسالت خود را درخصوص :

1- آسیب شناسی شیوه ها و روشهاو فرایندهای انتخابات قبلی
2- پیگیری تحقق وعده های منتخبین در مسائل استان
3- تلاش در جانمائی نیروهای انقلابی در مسئولیتهای اجرائی
4- برگزاری نشست های کاری با نمایندگان مجلس و شورای شهرو مدیریت استان
5- صدور بیانیه به مناسبتهای مختلف ملی و محلی
6- ارائه گزارش از مشکلات و مطالبات مردم به ریاست محترم جمهوری در سفر استانی
7- حضور در نشست های مشورتی استانداری برای بررسی اقدامات اجرائی استان
8- بررسی وتحلیل مستمر مسائل سیاسی و اجتماعی و فرهنگی استان وکشور
به انجام رسانده است
ترقی نسبت به ارتباط و ارزیابی عملکرد دولت سیزدهم درشورای ائتلاف خراسان گفت :
همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی 10 توفیق دولت منتخب را تایید و6 توصیه را برای ادامه کاردولت لازم دانستند مشارکت دادن مردم در تمام عرصه های پیشرفت کشور و عمل به وعده های داده شده در سفرهای استانی ولزوم رعایت اولویتها در مسائل کشور مورد مطالبه ایشان بود.
ولی بی شک عبور دولت سیزدهم از چالشهای پیش روی درعرصه های اقتصادی و سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کاری دشوار ولی شدنی بود ه که بحمدالله تلاشهای دولتمردان امیدوار کننده است و با رفع نواقص و اصلاح و تکمیل برنامه ها در نیمه دوم امسال و اوائل سال آینده باید شاهد گشایشهای مناسبی در اغلب فعالیتها بود .
وی افزود شورای ائتلاف نیروهای انقلاب پیشنهادات و دغدغه های مردم عزیز را در سفرریاست جمهوری به استان بصورت مکتوب به ایشان تقدیم که خوشبختانه عمده آنها در مصوبات سفر با پیگیری مدیریت استان قرار گرفته است .
وی افزود مردم ورای دهندگان به دولت آقای رئیسی انتظار دارند دولت در نصب مدیران ؛ ضمن شایسته سالاری و انتخاب مدیران انقلابی از ادامه کار نیروهای بی اعتقاد به سیاستهای دولت انقلابی سیزدهم در مدیریتهای اجرائی میانی و محلی جلو گیری شود تا به کارآمدی دولت لطمه نخورد
ترقی ارزیابی شورای ائتلاف از مدیریت کلان استان را علی رغم مشکلات و کمبود ها و محدودیتها وشرایط ویژه استان و حجم بالای زائرین بعد از کرونا ؛درعرصه اقتصاد و رونق تولید و کنترل بازار وتامین منابع اعتباری پروژه های ملی وتوسعه صادارت و تجارت با همسایگان

وسرکشی به شهرستانها وبسیج امکانات برای پذیرائی از زائرین امام هشتم ع بویژه در پایان ماه صفر ،مثبت و موفق ارزیابی نموده و اطمینان دارد تجربه یکساله اجرائی این مدیریت و زیر مجموعه آن در سال دوم توفیقات مضاعفی را رغم زده وباحفظ اولویت اقتصاد به مسائل سیاسی و فرهنگی و اجتماعی استان هم توجه بیشتری مبذول خواهند کرد؛ البته این شورا در کمک به مدیریت استان از هرگونه کمک وپیشنهاد مفید و سازنده ی کارشناسی و نقد منصفانه دریغ نخواهد کرد.
عضو کارگروه نظارتی شورای ائتلاف کشور بر منتخبین مجلس و شوراهای شهردرخصوص ارزیابی
عملکرد شورای اسلامی شهر مشهد گفت :
شورای اسلامی ششم همانطور که انتظار می رفت از ابتدا با چالشهای متعددی از قبیل هزاران پروژه نیمه تمام فاقد اعتبار ؛ بدهی سنگین به پیمانکاران و کارکنان و بانکها ؛ حجم زیادی از نیروی انسانی مازاد سیاسی از قبل روبرو شد که برنامه چهار ساله تهیه شده برای شورای ششم را تحت الشعاع خود قرار داده و تحول و بازسازی امور در مدیریت شهری را با مانع و کندی روبروساخته است ؛ ولی علی ایحال شورای اسلامی شهر درطی دوره یکساله گذشته صدها مصوبه در رابطه با موضوعات متنوع مدیریت مطلوب شهری

با گرایش به حل مشکلات نقاط محروم وتوزیع عادلانه خدمات
داشته است که بخشی از آنها به مرحله اجرا و عمل درآمده است .
وی به بهره برداری از پادگان ارتش در قلب شهر با همکاری ارتش و قوه قضائیه و آستان قدس رضوی برای عموم مردم و افزایش 600 هکتار از اراضی شرق مشهد به محدوده شهری برای توسعه متوازن شهر مشهد با محوریت حرم مطهر رضوی وهوشمند سازی فرآیند خدمات شهری و شفاف سازی قراردادها وبازنگری آنها و توسعه خدمات سلامت به مردم وفراهم کردن مقدمات ایجاد بزرگترین مزرعه خورشیدی کشور و برنامه ریزی برای رونق اقتصاد زیارت و اختصاص 14 پارک به بانوان و تخفیف 90 درصدری هزینه حمل و نقل عمومی وتوزیع بسته های نوشت افزاربرای فرزندان ساکنان حاشیه شهروافزایش 140 اتوبوس به حمل و نقل شهری را از جمله اقدامات یکساله گذشته شورادانست .
نایب رئیس شورای ائتلاف افزود این شورا درجلسات متعدد با اعضای محترم شورای شهر و هیئت رئیسه آن مطالبات مردم را پیگیری کرده است ومعتقد است تسریع در امور مدیریت شهری به تقویت همکاریهاوتعاملات دوستانه ی بین دستگاهی و استعانت از ولی نعمت همه مان حضرت علی ابن موسی الرضا ع همراه با تقوای جمعی واخلاص در عمل وعزم جدی برای خدمت صادقانه به مردم بستگی خواهد داشت .

قائم مقام حزب موتلفه اسلامی با توجه به موضوع همایش که بصیرت زائی و تبیین حوادث اخیر است
گفت :
اغتشاشات اخیردرمشهد که باید آنرا جنبش دروغ نام گذاشت مثل بعضی نقاط کشور موجب تاسف و تاثر مردم شریف و مجاورین مومن و زائرین امام هشتم ع شد ؛ دراین حوادث چهره هائی از زیر پوست شهر مهربانی ورافت رضوی بیرون زد که هیچ سنخیتی با مشهد الرضا وهمسایگی امام هشتم ع نداشت هرزه گویی ها و شعار نویسی های فاقد شعور؛ وخشونت های داعش وار جای گفتگوی منطقی و جدال احسن را گرفته و امنیت و اسایش را برای چندروزی از مردم گرفت ؛ ولی رشادت ها و فداکاریها و از جان گذشتگی حافظان امنیت از نیروی انتظامی و بسیج تا مردم عادی اجازه نداد که دشمنان و منافقین وضد انقلاب با سرباز گیری از جوانان احساسی و فریب خورده بیش از این فضای معنوی و دینی شهر مقدس مشهد را به رفتار های ضد اسلامی و معنوی آلوده سازند .امید است با عنایت به توصیه های رهبر معظم انقلاب نسبت به مجازات عوامل مزدور وخرابکار نسبت به کار فرهنگی روی فریب خورده گان در مراکز آموزشی و آموزش عالی ومحیطهای فرهنگی اقدامات لازم برنامه ریزی و اجرا شود
ولذا بدین مناسبت برخود لازم می دانیم که از زحمات نیروی انتظامی تقدیر وجانفشانیهای این عزیزان را ارج نهیم.

اشتراک گذاری:

آخرین اخبار :