مشارکت 1500 نفر در مجمع عمومی مرکب از نمایندگان شهرستان‌های حوزه انتخابیه نیشابور

رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خراسان رضوی گفت: با حضور 1500 نفر در مجمع عمومی مرکب از نمایندگان شهرستان‌های حوزه انتخابیه نیشابور، 25 نفر از اعضای شورای ائتلاف انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خراسان رضوی» حمیدرضا ترقی در گفت‌وگویی پیرامون مجموعه اقدامات صورت پذیرفته توسط شورای ائتلاف در شهرستان‌های استان خراسان رضوی گفت: بازسازی و نوسازی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در شهرستان‌های استان بر اساس ضوابط و ساختار جدید در حال انجام بوده كه با استقبال گسترده مردم، گروه‌های اجتماعی و سیاسی مختلفی رو‌به‌رو است؛ به نحوی که برگزاری انتخابات شورای ائتلاف در بین اقشار مختلف مردم، منجر به شور انتخاباتی در سال جاري شده است. وي افزود: روز گذشته بالغ بر ۱۵۰۰ نفر از سطح شهرستان نيشابور، در مرکز این شهر گردهم آمدند تا با بازآفريني صحنه انتخابات مجلس شوراي اسلامي و شوراي شهر، اعضای شورای ائتلاف در این شهرستان را انتخاب کنند؛ در این رای‌گیری از ليست ۹۰ نفره، تعداد ۲۵ نفر اعضاي شوراي ائتلاف انتخاب شدند.

رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خراسان رضوی حضور مردم شهرستان نیشابور در عرصه انتخاب اعضای شورای ائتلاف را پرشور و بی‌نظیر ارزیابی کرد، گفت: این شور و نشاط، طی ۴۰ سال گذشته در رابطه با تشكل‌هاي اسلامي بي‌سابقه بوده و مردم نيز معتقد بودند تاکنون چنين جمعیت فراگير و برخوردار از همه اقشار مردم، براي متحد شدن در راستاي اهداف نيروهاي ائتلاف شكل نگرفته بود.
ترقی تصریح کرد: این حرکت موجب انسجام و وحدت بیشتر میان نیروهای انقلاب در سطح شهرستان‌ها شده و زمینه تصمیم گیری مناسب را در شهرها برای انتخابات مجلس شورای اسلامی مهیا می‌کند. وی افزود: فعالیت‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب منحصر به زمان انتخابات نیست، بلکه به صورت مستمر بوده و پس از آن نیز مطالبات مردم را از منتخبین پیگیری خواهد کرد، نظارت بر عملکرد آن‌ها با هدف پاسخگویی داشته و با تشکیل کمیته‌های هفت‌گانه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی هنری، جوانان، بانوان، روستاییان و اقشار، مشکلات و گرفتاری‌های مردم و عملکرد دستگاه‌های اجریی مورد بررسی قرار خواهد داد و در جهت حل آن حرکت می‌كند.

وی عنوان کرد: اميدواريم كه شوراي ائتلاف نيروهاي انقلاب حلقه مياني و مقتدري ميان مردم، نظام اجرايي كشور، دستگاه قانون گذاري و شوراهاي شهر باشد تا بتواند خواسته‌هاي مردم را به آن‌ها منتقل نماید و همچنين عملكرد منتخبين را براي آن‌ها تبيين کند؛ تلاش است ظرفيت تعاملي ميان مردم و نظام فراهم آيد كه ديگر طرح مسائل و مشكلات از طريق اردوكشي‌هاي خياباني توسط مردم انجام نشود و در مقابل، از مسير قانوني و منسجم كه پيگير مطالبات آن‌هاست، ديدگاه‌ها و نظرات خود را منتقل كنند. ترقي افزود: در اكثر شهرهاي استان خراسان رضوي، شوراي ائتلاف را تشكيل داده و در برخي شهرهاي ديگر مقدمات فراهم شده و اميدواريم در ماه جاري تمام شهرستان‌ها داراي شوراي ائتلاف با ساختار جديد شوند؛ فعاليت‌های انتخاباتي، پس از بررسي صلاحيت‌هاي نامزدها در كارگروه‌هايي كه در شورا‌ی ائتلاف تشكيل مي‌شود، آغاز می‌گردد.

اشتراک گذاری:

آخرین اخبار :