فعالیت مستمر شورای ائتلاف در بستر “معاونت‌ها و کمیته‌های تخصصی”

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خراسان رضوی گفت: تعریف معاونت‌ها و کمیته‌ها ذیل شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان خراسان رضوی در ساختار جدید با هدف فعالیت مستمر صورت پذیرفته است.

به گزارش روابط عمومی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان خراسان رضوی، حمید رضا ترقی در گفت‌و‌گویی پیرامون شرح وظایف «معاونت‌ها و کمیته‌های ذیل شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان خراسان رضوی»، اظهار کرد: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در ساختار جدید برای ماموریت‌های مورد نظر خود، بستری را فراهم آورده که فعالیت‌ها منحصر به زمان انتخابات نباشد، در این راستا مجموعه اقدامات مستمر و مشمول زمان‌های مختلف می‌شود.

وی پیرامون فعالیت‌های دفتر «سیاسی» شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان گفت:  ایجاد دفتر سیاسی، با هدف رصد و اعلام موضع نسبت به فعالیت‌های سیاسی در سطح محلی، کشوری و جهانی بوده است.

ترقی با معرفی معاونت «سازماندهی و شبکه‌های اجتماعی»، گفت: چند کمیته ذیل این معاونت قرار گرفته که عبارت است از، کمیته “فرهنگی”، “اجتماعی”، “جوانان”، “هنری” ، “روستاییان”، “علمی_پژوهشی” و “اقتصادی” که مسئولیت پرداختن به مسائل مرتبط در منطقه و استان را عهده‌دار بوده و همچنین تجزیه و تحلیل مسائل هر حوزه درآن روستا، شهر و شهرستان، ارائه راه حل در رابطه با مسائل موجود و تهیه تحلیل برای مسئولین اجرایی در منطقه و کشور را نیز برعهده دارد.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خراسان رضوی اشاره کرد: این مجموعه فعالیت مستمر بوده و هریک از کمیته‌ها با کسب همراهی متخصصین، می‌تواند اقدام موثری در کمک به مسئولان اجرایی کشور رقم بزند و از وقوع مشکلات در هریک از حوزه‌ها پیشگیری نماید.

ترقی با معرفی معاونت «امور بانوان»، خاطر نشان کرد: این معاونت مسئولیت شناسایی، جذب، سازمان‌دهی و آموزش قشر زنان انقلابی را عهده‌دار بوده و می‌تواند ظرفیت زنان و بانوان را در مسیر اهداف انقلاب اسلامی به کار گیرد، موجبات رشد و ارتقا بینش سیاسی، فرهنکی و اجتماعی بانوان را فراهم آورد و ظرفیت مشارکت سیاسی و اجتماعی آن‌ها را فعال تر کند.

وی ادامه داد: مجموعه اقداماتی که در دفتر «مطالعات» شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان صورت می‌پذیرد، شامل تهیه نظرسنجی‌های مختلف برای مسائل جامعه است که به واسطه آن می‌توانیم ذائقه و گرایش‌ها را تجزیه و تحلیل کرده و براساس آن گفتمان نیروهای انقلاب را تبیین نماییم؛ این فعالیت شورای ائتلاف، در راستای کمک به مسئولین نظام ترسیم شده است.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خراسان رضوی با معرفی معاونت «هماهنگی احزاب و تشکل‌های سیاسی»، خاطر نشان کرد: کلیه احزاب و تشکل‌های سیاسی که همراه با شورای ائتلاف بوده و جزو نیروهای انقلاب هستند، با برقراری جلسات به طور مستمر، در راستای تحول و رشد فعالیت حزبی و موثرتر شدن نقش احزاب در مشارکت سیاسی و تحرکات سیاسی استان، هماهنگی به عمل آورده و نقش آفرینی می‌کنند.

ترقی با اشاره به اینکه ایجاد معاونت «هماهنگی احزاب و تشکل‌های سیاسی» موجب پاسخگویی مسئولان، انتقال تجربیات و ارائه نقطه نظرات بدنه جامعه و احزاب به مسئولان اجرایی منطقه و استان می‌شود، گفت: بر این اساس، ساختاری پر تحرک و فعال در هر شهرستان‌ ایجاد شده که علاوه بر بهره‌مندی از ظرفیت نیروهای انقلاب، در جهت کادر سازی و تربیت نیروی انسانی نیز نقش مهمی ایفا می‌کند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خراسان رضوی پیرامون مجموعه اقدامات در معاونت «آموزش نیروی انسانی» بیان کرد: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان خراسان رضوی، نقش اصلی در تربیت نیروی انسانی داشته و بر این اساس در نظر است اولین برنامه آموزشی خود را در آبان ماه برگزار نماید.

وی رسالت معاونت «رسانه و فضای مجازی» را تبلیغ و ترویج گفتمان شورای ائتلاف دانست و افزود: این معاونت، مسئولیت مهمی در فضای مجازی و حقیقی به عهده داشته و در این راستا بایستی تدوین گفتمان متناسب با شرایط روز، توسط مبلغ وابسته به ائتلاف ترویج و تبلیغ شود.

اشتراک گذاری:

آخرین اخبار :